Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Zielony briefing 15 marca [codziennie o 7.00 rano]. Rosyjska flota cieni na „lewym” ubezpieczeniu; Pełnomocnik ds. strategicznej infrastruktury ląduje w resorcie przemysłu; Gaz w USA najtańszy od 2016 r.

Informacja dnia

Zbiór dokumentów dotyczących transportu morskiego, który został ujawniony przez Financial Times i duńską grupę medialną Danwatch, ujawnia, że wiele rosyjskich statków pływających po Bałtyku korzysta z ubezpieczenia, które można łatwo unieważnić w przypadku katastrofy.

Ingosstrakh, ubezpieczyciel z siedzibą w Moskwie, zapewnia ochronę ubezpieczeniową, która jest niezbędna dla jego klientów żeglugowych do wejścia do portów na całym świecie. Drobny druk umowy zawiera jednak "klauzulę wyłączającą sankcje", która unieważniłaby roszczenia dotyczące większości tankowców przewożących rosyjską ropę.

Ustalenia dotyczące ubezpieczenia rosyjskiej ciemnej floty z Ingosstrakh potencjalnie narażają państwa przybrzeżne w Europie i Azji na ogromne potencjalne koszty oczyszczania w przypadku wycieku.

Nagłówki warte uwagi

X files 

Nominalnie ceny gazu ziemnego w USA są zbliżone do wartości z 2016 roku. Realnie, po uwzględnieniu inflacji, są one niższe niż kiedykolwiek wcześniej.

https://x.com/SzymonMachalic1/status/1768292791946191160?s=20

udostępnij: