Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Zielony briefing 15 kwietnia [codziennie o 7.00 rano]. Ryzyko eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie; Wymiana kadr w spółkach nadal polityczna; Chiński wywiad zagraża Europejczykom

Informacja dnia

Na początku kwietnia Izrael zaatakował konsulat Iranu w Damaszku, w wyniku czego zginęły osoby z personelu placówki. W odpowiedzi na to działanie, władze w Teheranie pierwszy raz dokonały ataku na państwo żydowskie ze swojego terytorium. W sobotę wieczorem w kierunku Izraela wystrzelono około 300 dronów i pocisków rakietowych. Jednak jak podkreślają komentatorzy odbyło się to w taki sposób, by władze w Tel Awiwie mogły się do tego przygotować. Iran „ratował swoją twarz”, ale nie chce eskalacji. Eskalacja jest natomiast możliwa. Premier Netanjahu sugeruje odwet.

Rynki obawiają się zamknięcia cieśniny Ormuz przez Iran. Byłby to poważny powód do niepokoju także w kontekście dostaw węglowodorów do Polski.

Nagłówki warte uwagi

X files 

Akceptowanie umów w ciemno, łamanie wewnętrznych procedur i niewytłumaczalne przedpłaty - to wnioski audytorów po przeanalizowaniu kontraktu, jaki zawarła Enea ze spółką z ZEA. 

https://x.com/tvn24/status/1778638863017066825

 

udostępnij: