Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Zielony briefing 3 kwietnia [codziennie o 7.00 rano]. Niemcy wyłączają 15 elektrowni węglowych; PSE znów redukuje moc z OZE; Rekordowe zapasy gazu w Europie

Informacja dnia

Spółka Steag GmbH, firma zarządzająca częścią niemieckich elektrowni węglowych, otrzymała polecenie pozostawienia w rezerwie pięciu takich jednostek o łącznej mocy 2,5 GW do marca 2031 roku, aby zapewnić stabilność systemu elektroenergetycznemu. Spółka złożyła skargę na to postanowienie, argumentując to znaczącymi kosztami, szczególnie w kontekście potrzeby inwestowania w czystsze źródła energii. Niemcy planują wycofanie się z węgla do 2030 roku, jednak wiele firm obawia się braku wystarczających mocy OZE do tego momentu. W ostatnią niedzielę w Niemczech zamkniętych zostało piętnaście elektrowni z powodu wygaśnięcia tymczasowych pozwoleń na spalanie węgla brunatnego.

Nagłówki warte uwagi

X files 

Shell będzie w tym tygodniu walczył o przekonanie sędziów w Hadze do uchylenia przełomowego nakazu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, co będzie uważnie obserwowanym sprawdzianem zdolności koncernu do powstrzymywania działań sądowych związanych ze zmianami klimatu.

https://x.com/Frank_Stones/status/1775150288850080040?s=20

udostępnij: