Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

MicroStrategy uśrednia Bitcoina. Spółka wciąż byczo nastawiona do kryptowalut

MicroStrategy uśrednia swoją pozycję na Bitcoinie. Akcje spółki rosły w tym roku wraz z cenami Bitcoinów, ponieważ firma aktywnie skupuje tę kryptowalutę.


3 prognozy dla Bitcoina i kryptowalut na 2023 rok

Michael Saylor, bitcoinowy byk, obecnie pełniący funkcję prezesa grupy MicroStrategy (MSTR), jest znany z inwestycji w kryptowaluty. Obok Tesli to jedna z niewielu spółek notowanych na giełdzie, która skupuje znaczne ilości kryptowaluty. Dodatkowo, MicroStrategy poszerza swoją podstawową działalność o rozwój oprogramowania kryptowalutowego.

MicroStrategy między 24 marca a 4 kwietnia nabyła 1 045 Bitcoinów za około 29,3 mln USD, co stanowi średnią cenę około 28 016 dolarów za Bitcoina, wliczając opłaty i wydatki - wyliczają. To sprawia, że MicroStrategy posiada łącznie około 140 tys. Bitcoinów o wartości około 3,9 mld USD - poniżej łącznej ceny zakupu 4,17 mld USD, co stanowi około 29 803 USD za monetę.

Akcje MicroStrategy od początku roku wzrosły ponad 104%, gdzie Bitcoin w tym samym okresie wzrósł 67%. Po ogłoszeniu zakupu o wartości 150 mln USD w lutym i marcu, spółka Saylora szczegółowo opisała dalsze planowane zakupy w składanym w środę dokumencie przekazanym do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, jak śledzą amerykańscy komentatorzy.

Donald Trump oficjalnie oskarżony z ponad 30 zarzutami. Oto jak to może wpłynąć na gospodarkę i giełdę

Bitcoin spada

Cena Bitcoina spadła o 2% w ciągu ostatniego tygodnia, osuwając się poniżej kluczowego poziomu 28 000 USD i oscylując wokół niego. Podobnie akcje spółki Saylora w tym samym czasie tracą 2,5%. Największe cyfrowe aktywo pozostaje w pobliżu najwyższych poziomów od czerwca ubiegłego roku, kiedy to krach kryptowalutowy przyspieszył. 

Akcje MicroStrategy są dostępne na platformie SaxoInvestor pod tym linkiem.

microstrategy

Aktywa cyfrowe, pomimo coraz bardziej złożonego tła regulacyjnego, pozostają wysoce wrażliwe na siły makro i skorelowane z akcjami, poruszając się w ślad za Dow Jones Industrial Average i S&P 500. Niezwykły rajd Bitcoina w tym roku nastąpił w obliczu oczekiwań, że Rezerwa Federalna zmieni swoją politykę monetarną na wolniejsze tempo podwyżek stóp procentowych, a być może nawet na cięcia stóp w najbliższym czasie. 

Wielka fuzja na giełdzie. Połączenie WWE i UFC o wartości 21,4 mld USD

udostępnij: