Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Inflacja w USA spada kolejny miesiąc. Ważny odczyt CPI dla decyzji Fed w przyszłym tygodniu

Inflacja CPI w USA nadal spadała w lutym, co jest zachęcającym sygnałem, że wysiłki Federalnej Rezerwy w celu uspokojenia gospodarki poprzez podwyżki stóp procentowych przynoszą efekty.


JPMorgan chce wykorzystać kryzys i rozważa zakup Silicon Valley Bank. Analitycy uważają, że to dobry ruch

Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych wzrósł w lutym o 6% w skali rocznej, w porównaniu z 6,4% w miesiącu poprzednim i wyniku CPI na poziomie 6%, oczekiwanym przez ekonomistów ankietowanych przez FactSet.

Regulatorzy zamykają Signature Bank i Silicon Valley Bank. System bankowy USA przechodzi poważny test

Umiarkowany wzrost inflacji powinien nieco uspokoić inwestorów, że Fed może przyjąć bardziej elastyczną postawę w polityce pieniężnej, chociaż oczekiwania co do następnego ruchu banku centralnego już się w tym kierunku zmieniły w wyniku chaosu na rynku bankowym w ciągu ostatniego tygodnia.

Publikacja danych na temat inflacji w lutym w USA będzie miała duży wpływ na rynki finansowe i inwestorów na całym świecie. Będzie to ważny moment, aby zobaczyć, jak gospodarka USA radzi sobie z problemem wzrostu inflacji i jak Fed reaguje na te wyzwania.

Odczyt wskaźnika cen bazowych CPI, które wykluczają ceny żywności i energii, był bardziej mieszany. CPI bazowe wzrosły o 0,5% w ujęciu miesięcznym, przyspieszając w stosunku do wzrostu o 0,4% w styczniu, który został w czwartek zrewidowany w dół z 0,5%. Ekonomiści oczekiwali wzrostu o 0,4%.

Mimo to, dane te wydają się cieszyć inwestorów. Kontrakty na indeksy giełdowe, w tym na Dow Jones Industrial Average, S&P 500 i Nasdaq Composite, wzrosły o około 0,8% po opublikowaniu danych, co oznacza niewielki wzrost w porównaniu z wartościami sprzed publikacji wyników.

Credit Suisse w tarapatach. Instytucja finansowa opóźnia publikację wyników, akcje spadają 

udostępnij: