2,07 mln zł dywidendy wypłaciła akcjonariuszom Mex Polska | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
14 cze 2024, 09:17

2,07 mln zł dywidendy wypłaciła akcjonariuszom Mex Polska

Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawskie spółka holdingowa Mex Polska SA, wypłaciła Akcjonariuszom 2,07 mln zł dywidendy, czyli niemal całą część z zysku netto podmiotu dominującego za rok 2023, który liczył 2,22 mln zł. Dywidenda na jedną akcję wyniosła 0,27 zł. Pozostała część ubiegłorocznego zysku, w kwocie 0,15 mln zł, zostanie przeznaczona na kapitał zapasowy.

- Wypłata dywidendy świadczy o bardzo dobrej kondycji finansowej Mex Polska SA i stanowi kontynuację zapoczątkowanej w latach wcześniejszych polityki dzielenia się zyskami z naszymi akcjonariuszami. Chcielibyśmy, aby w kolejnych latach wypłata dywidendy była kontynuowana. Tym razem dywidenda na jedną akcję stanowiła 0,27 zł, co dało łączenie wartość 2,07 mln zł. Stopa dywidendy wyniosła 6 proc., według kursu z dnia 13 czerwca 2024 roku – mówi Dariusz Kowalik, Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy w Mex Polska SA. – Jednocześnie chciałbym zaznaczyć, że wszystkie prowadzone przez nas działania operacyjne i inwestycyjne, w tym budowa czterech własnych lokali gastronomicznych, są w pełni zabezpieczone finansowo. – dodaje.

Mex Polska jest wiodącą spółką holdingową zarządzającą ogólnokrajową siecią lokali gastronomicznych w Polsce. Grupa rozwija i zarządza obecnie pięcioma markami, które cieszą się dużą popularnością wśród klientów. Wspomniane koncepty to: The Mexican, Prosty Temat, Pankejk, Pijalnia Wódki i Piwa oraz Chicas & Gorillas.

Spółka podkreśla, że na odpowiednią dynamikę sprzedaży od lat wpływa przemyślana i zdywersyfikowana oferta lokali własnych oraz znaczące dochody z segmentu bistro. Pozytywny wpływ ma również częściowe działanie grupy w modelu franczyzowym.

W najbliższym czasie Mex Polska, zgodnie z zapowiedziami, planuje uruchomienie kilku nowych lokali i tym samym przekroczenie progu 50 lokali.

O spółce:

W skład Grupy Kapitałowej Mex Polska wchodzi kilkadziesiąt spółek powiązanych organizacyjnie i kapitałowo. Grupa zarządza 48 lokalami gastronomicznymi.

Od 2012 roku spółka Mex Polska S.A. jest notowana na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie.

Źródło: Spółka, #MEX

Zobacz także: Mex Polska SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost