Nowi inwestorzy na pokładzie SIGNIUS. Spółka na ostatniej prostej do debiutu na rynku NewConnect | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
13 cze 2024, 09:24

Nowi inwestorzy na pokładzie SIGNIUS. Spółka na ostatniej prostej do debiutu na rynku NewConnect

Spółka SIGNIUS oferująca zaawansowane rozwiązania do zdalnego podpisywania i pieczętowania dokumentów oraz weryfikacji tożsamości w ramach emisji akcji serii F pozyskała blisko 432 tys. zł. Zebrane środki przyspieszą zaplanowane działania Spółki dotyczące skalowania biznesu w Polsce i za granicą. W emisji wzięło udział 30 inwestorów, tym samym SIGNIUS S.A. spełnił wymóg dotyczący minimalnej liczby niepowiązanych akcjonariuszy mniejszościowych. W najbliższych miesiącach Spółka planuje złożyć wniosek wraz z Dokumentem Informacyjnym na GPW i ubiegać się o wprowadzenie akcji do obrotu na rynku NewConnect.

W emisji SIGNIUS S.A. uczestniczyło 30 inwestorów, którzy nabyli akcje o wartości blisko 432 tys. zł po cenie 8,40 zł za akcję. SIGNIUS planuje realizację kluczowych celów rozwojowych m.in. skalować swoją obecność na rynkach zagranicznych i rozbudować struktury sprzedaży w Polsce oraz Niemczech.

- Pozyskane od inwestorów środki przyspieszą nasze działania związane z ekspansją marki i produktów na rynkach zagranicznych. Naszym celem jest dalszy rozwój na rynku niemieckim, który jest istotny dla nas pod względem aktualnych przychodów. Finanse spółki pozwalają na realizację założeń dotyczących rozwoju firmy oraz samej technologii - informuje Bartosz Witkowski, prezes zarządu SIGNIUS S.A.

W ubiegłym roku przychody SIGNIUS S.A. wyniosły prawie 4,3 mln zł. EBITDA wyniosła ponad 1,3 mln zł, natomiast zysk netto prawie 1,2 mln zł.

Z początkiem czerwca weszły w życie zmiany w Regulaminie Alternatywnego Systemu Obrotu dotyczące m.in. zwiększenia minimalnej liczby niepowiązanych akcjonariuszy mniejszościowych z 10 do 25. W tym momencie SIGNIUS S.A. z nawiązką spełnia nowe wymogi. Spółka jest w trakcie przygotowania do wprowadzenia akcji na rynek NewConnect i planuje złożyć wniosek o wprowadzenie akcji do obrotu na rynku NewConnect wraz z Dokumentem Informacyjnym w III kw. 2024 r. Złożenie wniosku uzależnione jest m.in. od rejestracji podwyższenia kapitału zakładowego w KRS.

- Celem przeprowadzonej emisji, oprócz pozyskania dodatkowych środków na rozwój spółki, było uzyskanie wymaganego przepisami rozproszenia akcjonariatu. Pozyskanie nowych inwestorów było dla nas priorytetem w kontekście naszych planów giełdowych. Aktualnie spełniamy wszelkie wymogi formalne i prowadzimy prace zmierzającego do debiutu na rynku NewConnect. Liczymy, że nastąpi to jeszcze w tym roku, jednak nie wszystko zależy od naszych działań - mówi Bartosz Witkowski, prezes SIGNIUS S.A.

SIGNIUS oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie podpisywania dokumentów elektronicznych, w tym podpisu kwalifikowanego zgodnego z eIDAS. Autorska platforma umożliwia zdalne podpisywanie dokumentów oraz dostarcza unikalne rozwiązania IT dla klientów biznesowych. Z rozwiązań SIGNIUS korzystają firmy z różnych sektorów, m.in. ubezpieczeniowy, energetyczny, kancelarie prawne i branża HR.

O spółce SIGNIUS:

SIGNIUS S.A. oferuje szerokie spektrum rozwiązań zgodnych z rozporządzeniem unijnym eIDAS: nowoczesną platformę do zdalnego podpisywania dokumentów podpisem kwalifikowanym i zaawansowanym, kwalifikowaną pieczęć elektroniczną, zdalną wideoweryfikację klienta i znacznik czasu. Tworzy innowacyjne technologie napędzające transformację cyfrową i wspierające rozwój przedsiębiorstw. Centrala Spółki mieści się w Poznaniu, a biura sprzedaży w Warszawie i Berlinie.

Źródło: Spółka

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost