Sniper Ghost Warrior Contracts 2 z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
24 maj 2022, 09:36

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 z ponad milionem sprzedanych egzemplarzy

CI Games podało najnowsze dane sprzedażowe ostatniej gry z serii Sniper Ghost Warrior. Wydany 4 czerwca 2021 roku Sniper Ghost Warrior Contracts 2 w tym tygodniu przekroczył próg miliona sprzedanych kopii. Od premiery pierwszej gry snajperskiej serii, wszystkie jej tytuły sprzedały się w liczbie 13 milionów egzemplarzy, a każda kolejna odsłona była lepsza od poprzedniej.

- Osiągnęliśmy istotny kamień milowy w mniej niż rok od premiery i jednocześnie szybciej od poprzedniczki. Jest to najlepszym dowodem ciężkiej pracy i zaangażowania ekipy z Underdog Studios. Dziękujemy naszym wiernym fanom, którzy od ponad dekady są z nami oraz witamy wszystkich nowych graczy, którzy pomogli nam odnieść ten sukces – powiedział Marek Tymiński, prezes CI Games.

SGWC 2 szybko stała się najlepiej ocenianą grą w serii zbierając pochwały od mediów i fanów. Tytuł zgromadził pozytywne oceny od użytkowników Steam na poziomie 85%. Gra została stworzona przez wewnętrzne studio deweloperskie CI Games – Underdog Studio, które za cel stawia sobie ciągły rozwój i ulepszanie wciągających doświadczeń dla graczy, poprzez tworzenie nowych mechanik rozgrywki. W przypadku SGWC 2 było to wprowadzenie do gry jednego z ulubionych elementów fanów – strzałów do celu z ponad 1 km. Twórcy z Underdog Studio obecnie pracują nad zdefiniowaniem ekscytującej przyszłości dla serii, której kolejna odsłona ponownie przewyższy poprzedniczkę.

O spółce CI Games:

CI Games to niezależny globalny deweloper i wydawca gier wideo ze biurami oraz studiami produkcyjnymi w Polsce, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Francji oraz w Stanach Zjednoczonych. Założona w 2002 r. spółka jest znana na świecie z serii Sniper Ghost Warrior (ponad 13 mln sprzedanych egzemplarzy) oraz Lords of the Fallen (10 milionów graczy na świecie). W 2018 r. CI Games powołało spółkę córkę - United Label, która skupia się na produkcji mniejszych, ale ambitnych gier, takich jak: Röki, Eldest Souls, czy Tails of Iron. Zespół weteranów branży w Hexworks, nowe studio specjalizujące się w grach action-RPG, pracuje obecnie nad najbardziej ambitnym projektem CI Games - Lords of the Fallen 2.

Źródło: Spółka, #CIG

Zobacz także: CI Games SA - notowania, wyniki finansowe, dywidendy, wskaźniki, akcjonariat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości