Groclin sprzedał część biznesu SedisTec za 2,05 mln euro | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Wiadomości
17 lip 2018, 16:32

Groclin sprzedał część biznesu SedisTec za 2,05 mln euro

Groclin SedisTec GmbH, spółka zależna Groclinu, sprzedała firmie Muhrund Bender KG wchodzącej w skład Grupy Mubea, zorganizowaną część aktywów dedykowanych prowadzeniu prac rozwojowych w segmencie produkcji siedzeń za 2,05 mln euro (ok. 8,8 mln zł), podała spółka.

"Transakcja sprzedaży części biznesu SedisTec pozwala zarówno ograniczyć ryzyko biznesowe z tytułu pozyskanych umów na rozwój nowych produktów i zrealizować część zysku związanego z tymi umowami, jak również otwiera nam drogę do szerszej współpracy z Grupą Mubea w zakresie produkcji poszyć do siedzeń, jak realizacji produktów inżynieryjnych na rzecz motoryzacji przez wyspecjalizowane podmioty grupy Groclin. Pozyskane środki zasilą kapitał obrotowy grupy i spłatę części jej zobowiązań"

powiedział prezes Groclinu Andre Gerstner, cytowany w komunikacie.

Według spółki, w ramach transakcji Muhrund Bender przejął część działu R&D Groclin SedisTecoraz umowy na rozwój siedzeń samochodowych. Porozumienie między grupą Groclin a Grupą Mubea zakłada, że realizacja produkcji poszyć do siedzeń, opracowanych w ramach przejętych przez Muhrund Bender umów, może zostać zlecona grupie Groclin.  

Podstawowym przedmiotem działalności grupy Groclin jest produkcja i sprzedaż wyposażenia oraz akcesoriów samochodowych - poszyć foteli samochodowych w tkaninach, skórze naturalnej oraz poroflexie. Groclin zajmuje się także projektowaniem i rozwojem siedzeń, poszyć i akcesoriów samochodowych. Jego skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 293,5 mln zł w 2017 r.

(ISBnews), #GCN

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Ostatnie wiadomości