Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Transformacja energetyczna wymaga dodatkowych 34 bln USD [Briefing]

Informacja dnia

Według Bloomberga rządy i firmy muszą wydać dodatkowe 34 biliony dolarów na przejście na czystą energię do 2050 roku, aby osiągnąć zerową emisję netto. Mówi o tym 250-stronicowy raport New Energy Outlook. Obliczona kwota jest o 19% wyższa niż oczekiwano w scenariuszu bazowym. 

„Przejście na czystą energię napotkało w ostatnich latach opór, ponieważ polityka klimatyczna stała się politycznym punktem zapalnym w USA i Europie. Jednocześnie deweloperzy projektów odnawialnych zmagali się z wyższymi stopami procentowymi i inflacją, przez co potencjalny zwrot z inwestycji stał się mniej atrakcyjny” – zwraca uwagę opracowanie.

Nagłówki i informacje warte uwagi

X files 

Katarzyna Pełczyńska – Nałęcz napisała, że w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej rozpoczęła się praca nad Strategią Rozwoju Polski na najbliższą dekadę do 2035. „Przez 22 lata polska gospodarka rosła (z wyjątkiem roku covidowego) co jest ogromnym sukcesem. Kontynuacja tego sukcesu wymaga spełnienia 3 warunków 1) zapewnienia bezpieczeństwa 2) zbudowania nowych przewag konkurencyjnych. To co było: młode społeczeństwo, tania energia i tania praca - wyczerpało się. 3) Mądrej zmiany w Unii, która dziś jako całość przeżywa rozwojowy kryzys.”

https://x.com/Kpelczynska/status/1792535108622164231

 

udostępnij: