Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Unia Europejska prawdopodobnie wprowadzi dziś cła na chińskie samochody elektryczne [Briefing]

Informacja dnia

Pomimo sprzeciwu Niemiec, Unia Europejska prawdopodobnie poinformuje dziś o wprowadzeniu ceł na chińskie pojazdy elektryczne, które mają na początku przynieść ponad 2 mld euro wpływów rocznie.

Według osób zaznajomionych z decyzją i cytowanych przez FT, Komisja Europejska powiadomi producentów samochodów, że tymczasowo nałoży dodatkowe cła w wysokości do 25% na importowane chińskie pojazdy elektryczne od przyszłego miesiąca. Chińscy producenci pojazdów elektrycznych korzystają z dotacji uzyskując w ostatnim czasie znaczną przewagę nad europejskimi rywalami.

Cła, których orędownikami są Francja i Hiszpania, przyniosą budżetowi UE miliardy euro rocznie w miarę wzrostu sprzedaży chińskich pojazdów elektrycznych w Europie.

Nagłówki i informacje warte uwagi

X files 

Produkcja gazu ziemnego w Rosji w kwietniu 2024 r. spadła o 17% w porównaniu z kwietniem 2019 r. To drugi rok z rzędu, w którym poziom wydobycia gazu ziemnego spadł w porównaniu z poziomem sprzed inwazji. Wiele wskazuje na to, że gospodarka wojenna Putina nie radzi sobie dobrze. To jest jeden z dowodów na to.

https://x.com/robin_j_brooks/status/1800161154867802128

 

udostępnij: