Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Złoto i srebro świecą jaśniej od amerykańskich indeksów

Od początku roku inwestycja w złoto przyniosła ponad 16% zysku, a w srebro aż 30%. Oba surowce przebiły wyniki S&P 500 i NASDAQ-100, pokazując swoją siłę w obecnych warunkach rynkowych. Złoto zbliża się do zaatakowania swojego historycznego szczytu ustanowionego w zeszłym miesiącu na poziomie 2412 USD za uncję, ze srebrem będącym wciąż ponad 50% od swojego ATH na poziomie 49 USD za uncję.

 

Źródło: TradingView

Memecoiny od początku roku wzrosły aż o 585%.

Srebro zyskuje na sile. Czy czeka nas dalszy wzrost ceny i zmniejszająca się różnica Gold/Silver ratio?

Srebro przebiło roczną linię trendu Gold/Silver ratio, co może sygnalizować dalszy potencjał wzrostu jego wartości. Taka sytuacja wskazuje na możliwość, że srebro będzie wykazywać większą siłę relatywną w porównaniu do złota, powiększając swoje roczne wyniki.

 

 

GameStop rośnie ponad 100% na jednej sesji.

 

Historyczne opory dla Gold/Silver ratio znajdowały się w okolicach 83 razy, co oznacza, że złoto było wtedy 83 razy droższe od srebra. Przestrzeń do dalszego umocnienia się srebra jest bardzo duża, z możliwością spadku tej relacji do poziomu 57. Przy obecnej cenie złota na poziomie 2400 USD za uncję, oznaczałoby to, że cena srebra mogłaby wzrosnąć do 42 USD za uncję, co stanowiłoby umocnienie o ponad 30%.

 

Źródło: TradingView

 

Sell in May and go away to prawda czy mit?

 

Przyczyn wzrostu cen złota wciąż upatruje się w działaniach banków centralnych, zwłaszcza chińskiego, oraz w rotacji części kapitału do aktywów uznawanych za bezpieczne przystanie, takich jak złoto i srebro. Srebro jest częściej wybierane przez inwestorów dysponujących mniejszym kapitałem lub wykazujących większą skłonność do ryzyka.

 

 

Obniżki stóp procentowych mogą obudzić hossę na surowcach

 

ETF-y a cena złota i srebra

Zaskakujące jest pojawienie się dużej rozbieżności między wpływami do ETF-ów złota a jego ceną. Może to sugerować, że wzrost cen był napędzany głównie przez działalność inwestorów instytucjonalnych i profesjonalnych. To zjawisko wskazuje na możliwość dalszego wzrostu ceny złota za uncję.

 

Warto również zwrócić uwagę na spółki zajmujące się wydobyciem srebra. ETF-y na spółki „junior” można opisać jako lewarowany zakład na wzrost ceny srebra, z uwagi na "ukrytą" w tych firmach dźwignię. Zadaniem juniorów jest poszukiwanie nowych źródeł wydobycia, co wiąże się z ryzykiem utraty płynności w razie niepowodzenia i bardzo dużym zyskiem w przypadku sukcesu.

 

 

Czy era dolara się kończy?

 

RAPORT JAK INWESTOWAĆ ZA GRANICĄ

 

Opcjonalnie: https://zagranica.strefainwestorow.pl/

udostępnij: