Syntetyczna śmiertelność w leczeniu nowotworów – seminarium spółki Ryvu Therapeutics
Obrazek użytkownika Webinary
09 cze 2021, 13:52

Syntetyczna śmiertelność w leczeniu nowotworów – seminarium spółki Ryvu Therapeutics

Ryvu Therapeutics to polska firma biotechnologiczna rozwijająca innowacyjne małocząsteczkowe związki o potencjale terapeutycznym w onkologii. Obecnie najbardziej zaawansowanym projektem spółki jest RVU120 (SEL120), w ramach którego prowadzone są badania kliniczne fazy I/II. Drugim projektem klinicznym Ryvu Therapeutics jest SEL24 (MEN1703). Spółka rozwija też projekty na wcześniejszym etapie z bardzo dużym potencjałem w obszarze tzw. syntetycznej śmiertelności.

Syntetyczna śmiertelność (zwana także czasem syntetyczną letalnością) to proces, który w wyniku niedoborów wybranych genów, prowadzi do śmierci komórki. Niedobór wybranych genów może zostać wywołany w sposób naturalny, ale także i syntetyczny, np. poprzez terapię. W przypadku opracowywania leków do terapii nowotworowych, chodzi oczywiście o uśmiercenie komórek nowotworowych, a pozostawianie przy życiu komórek zdrowych. Zjawisko syntetycznej śmiertelności zostało zaobserwowane i opisane blisko 100 lat temu, ale dopiero obecny rozwój nowoczesnych metod biotechnologicznych pozwala na opracowywanie terapii na jego podstawie.

Wśród spółek notowanych na GPW, wiodącą rolę w rozwoju terapii z wykorzystaniem zjawiska syntetycznej śmiertelności pełni Ryvu Therapeutics, które obecnie w swoim portfolio przedklinicznym rozwija dwa projekty: WRN oraz delecja MTAP.

W środę 9 czerwca o godz. 15:00 zapraszamy na seminarium spółki Ryvu Therapeutics, które będzie poświęcone zjawisku syntetycznej śmiertelności oraz projektom Ryvu rozwijanym w tym obszarze. Aby zrozumieć potencjał biznesowy tego obszaru, warto lepiej poznać jego podstawy naukowe, dlatego w ramach specjalnej konferencji edukacyjnej odbędą się trzy wykłady oraz sesja pytań i odpowiedzi:

  • Wprowadzenie – dr Krzysztof Brzózka, Wiceprezes Zarządu, Chief Scientific Officer;

  • Zjawisko syntetycznej letalności w badaniach nad lekami przeciwnowotworowymi: dr hab. Michał Mikula , Profesor Instytutu Zakład Genetyki Narodowy Instytut Onkologii – im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy;

  • Platforma syntetycznej letalności w Ryvu Therapeutics – omówienie portfolio projektowego: dr Mateusz Nowak, Director of Early Discovery and Innovation,Ryvu Therapeutics;

  • Perspektywa rynkowa: Partnering i inwestycje: Vatnak Vat-Ho, Chief Business Officer, Ryvu Therapeutics;

  • Sesja Q&A (30 minut)

Wideo z seminarium

Seminarium odbyło się w środę 9 czerwca o godz. 15:00. Poniżej udostępniamy nagranie z wydarzenia.

Materiały, z którymi warto zapoznać się przed seminarium

#rvu

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.