Umowa partnerska z Elixis zmniejsza prawdopodobieństwo nowej emisji akcji w Ryvu Therapeutics, oceniają analitycy BM Pekao
Obrazek użytkownika Tymoteusz Turski
07 lip 2022, 18:00

Umowa partnerska z Exelixis zmniejsza prawdopodobieństwo nowej emisji akcji w Ryvu Therapeutics, oceniają analitycy BM Pekao

W najnowszym raporcie analitycy z BM Pekao zaktualizowali model wyceny spółki o nowe dane wynikające z umowy na sprzedaż agonisty STING między Ryvu Therapeutics a Exelixis Inc. Nowe modele wskazują na cenę docelową spółki na 61,2 zł, co oznacza ok. 65% potencjał do wzrostu. Zdaniem analityków umowa zmniejsza prawdopodobieństwo emisji akcji. 

Ryvu Therapeutics to spółka biotechnologiczna badawczo-rozwojowa. Jej działalność obejmuje odkrywanie i rozwój leków w szczególności w zakresie chorób onkologicznych, chorób nowotworowych, a także chorób autoimmunologicznych.
 

Kurs akcji Ryvu Therapeutics

Ryvu Therapeutics kurs akcji

Korzystne warunki umowy

Nowa umowa zakłada płatność z góry 3 mln USD dla Ryvu Therapeutics. Wartość całej transakcji to 400 mln USD, co zdecydowanie przewyższa dotychczasowe szacunki analityków. W poprzednim raporcie zakładali oni wartość takiej umowy na poziomie 150 mln USD. Oprócz tego, zdaniem analityków, tak wysoka wartość transakcji może świadczyć o dużo wyższym przewidywanym przez Exelixis Inc. poziomie szczytowej sprzedaży. W poprzednim raporcie zakładano sprzedaż na poziomie 1206 mln USD, jednak teraz analitycy szacują, że może ona wynieść nawet 3-krotnie więcej. Przy takim poziomie cena w modelu wyceny wyniesie 70 zł/akcję.

Wśród pozytywnych warunków umowy analitycy wskazują również niskie dwucyfrowe opłaty licencyjne, a także zwracają uwagę na to, że zawarta umowa dodatkowo zmniejsza ryzyko nowej emisji akcji.

Zobacz także: Ryvu Therapeutics podpisuje najkorzystniejszą umowę partneringową w swojej historii i komercjalizuje projekt z obszaru immunoonkologii

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.