Rosną wydatki na obronność, a Protektor może to wykorzystać. DM Bank BPS analizuje wyniki spółki za 1Q22
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
01 cze 2022, 12:59

Rosną wydatki na obronność, a Protektor może na tym skorzystać. DM Bank BPS analizuje wyniki spółki za 1Q22

DM Banku BPS ocenił wyniki spółki Protektor za 1Q22 jako dobre. "Protektor jest na dobrej drodze w kierunku zakładanego w strategii wzrostu przychodów oraz zysków" - stwierdzili analitycy.

Protektor to czołowy polski producent obuwia specjalistycznego pod markami Abeba, Protektor, GROM. Spółka specjalizuje się w produkcji oraz dystrybucji obuwia ochronnego, roboczego oraz militarnego.

Produkty spółki są skierowane między innymi dla służb mundurowych takich jak policja, straż pożarna, czy wojsko, ale także dla służby zdrowia oraz zawodów podwyższonego ryzyka, docierając do klientów na ponad 30 rynkach głównie w Europie. Obecnie kapitalizacja spółki wynosi 53,8 mln PLN.

Aby na bieżąco otrzymywać raporty analityczne, zapisz się do newslettera Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW.

Producent obuwia wojskowego w czasach wojny

Kluczowe fakty. „Opublikowane wyniki za I kw. 2022 oceniamy jako dobre. Spółka odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży o 8,4% r/r oraz o 35,9% kw/kw. Mimo rosnących kosztów (surowce, energia) w porównaniu do I kw. 2021 nastąpił nieznaczny spadek marży brutto na sprzedaży (z 40,1% do 37,4%) co oceniamy pozytywnie”, czytamy w najnowszej analizie wyników DM Banku BPS.

protektor gpw 1

Analiza wyników dostępna w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego, dostępna tutaj.

Zobacz także: „Spółka zamierza i chce skorzystać na rosnących wydatkach na obronność” - relacja czatu z prezesem zarządu Protektor

Protektor w liczbach. Zysk operacyjny był niższy o 30%, a zysk netto o 46% w porównaniu do I kw. 2021. Mimo wzrostu ilości par obuwia do 177 tys. par wobec 158 tys. par w I kw. 2021, negatywnie oceniamy wzrost zapasów ( o 5% w stosunku do końca 2021 r i o 9,5% do końca I kw. 2021).

protektor gpw 2

Analiza wyników dostępna w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego, dostępna tutaj.

Przyszłość spółki. „Wyniki za I kw. pokazują, że Protektor jest na dobrej drodze w kierunku zakładanego w strategii wzrostu przychodów oraz zysków, jednak inwestorzy wciąż patrzą na Spółkę przez pryzmat zagrożeń (m.in. z tytułu posiadania jednego z zakładów produkcyjnych w Nadniestrzu) niż nowych szans w postaci wzrostu ilości przetargów na obuwie militarne. W naszej ocenie, wyniki Protektora nie dają podstaw do weryfikacji prognoz finansowych w dół, w związku z czym pozostawiamy wycenę na niezmienionym poziomie 3,6 zł.

„Finalnie podtrzymujemy naszą wycenę widząc wciąż potencjał do wzrostu wartości Spółki. W dalszej perspektywie dostrzegamy także szanse w przetargach na obuwie militarne (rosnące wydatki na obronność), dobrego przyjęcia nowej linii obuwia strażackiego - Falcon oraz zakupach mniejszych firm realizowanych nowoutworzonymi kanałami e-commerce" - ocenia analityk DM Banku BPS Artur Wizner.

PROTEKTOR AKCJE

Zobacz także: Przed branżą turystyczną i lotniczą dobry sezon. Komentarz analityka DM BDM do wyników Enter Air za 1Q22

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.