Analitycy wydali wyrok w sprawie spółek gamingowych z GPW. Nikt nie powinien już mieć wątpliwości
Obrazek użytkownika Tymoteusz Turski
17 maj 2022, 13:07

Optymistyczne rekomendacje dla spółek gamingowych - Huuuge Games, Ten Square Games, Vivid Games, CreativeForge Games

Ostatnie miesiące nie są łaskawe dla sektora gamingowego. Nowo powstały indeks WIG-GRY od swojego debiutu (21.03.2022) obsunął się prawie o 30% i dalej kontynuuje spadki. Mimo tak niekorzystnego dla sektora sentymentu, analitycy widzą potencjał do poprawy jego sytuacji.

Aby na bieżąco otrzymywać raporty analityczne, zapisz się do newslettera Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW.

Cena docelowa akcji dewelopera gier mobilnych Vivid Games została podniesiona do poziomu 1,25 zł. Potencjał wzrostu kursu Huuuge Games to ponad 40%. Najnowsze wyniki za 1Q2022 CreativeForge Games zostały odebrane neutralnie, co skutkowało pozostawieniem rekomendacji „KUPUJ” odnośnie ich akcji.

WIG-GRY WYKRES

Zobacz także: DM Noble Securities obniża cenę docelową MCI Capital, ale wciąż widzi ponad 70% potencjału wzrostu

Vivid Games powoli skręca na odpowiednie tory

Po rozczarowujących wynikach za 2021 rok zarząd Vivid Games postanowił zaprezentować nową strategię na najbliższe 3 lata. Najważniejszym celem jest zwiększenie przychodów z wydanych już gier (w szczególności flagowego Real Boxing 2, który jest odpowiedzialny za 63% przychodów za 2021 rok), a także przygotowanie gruntu pod nowe produkcje, z których pierwsza ma zadebiutować w 2023 roku.

Zgodnie z założeniami strategii spółka osiągnie w 2025 roku przychody w wysokości 210,6 mln zł. Taki wynik byłby ponad 20-krotnie wyższy, niż dotychczasowe rekordowe przychody spółki za rok 2020, które wynosiły 30,458 mln zł. Z tego powodu w swoich prognozach analitycy z DM Banku BPS podchodzą do realizacji tej strategii z dużą rezerwą, przewidując przychody pod koniec 2025 roku na poziomie 14,830 mln zł.

Według analityków pierwsze miesiące 2022 roku pokazują, że spółka radzi sobie coraz lepiej w zakresie generowania przychodów z istniejących już gier, a także w obszarze analityki biznesowej. Nowo utworzony zespół Big Data pozwoli spółce uniezależnić się do pewnego stopnia od usług zewnętrznych agencji, a to może skutkować obniżeniem kosztów usług obcych.

Rozwijający się wciąż rynek gier mobilnych - jak również aprecjacja dolara i inwestycje w analitykę danych - stanowią najważniejsze podstawy pod potencjalne wzrosty przychodów spółki.

„Finalnie podwyższamy naszą wycenę do 1,25 zł (z 1,23 zł) za 1 akcję na koniec 2022 r.” - podsumowują Łukasz Bryl i Tomasz Czarniecki, analitycy DM Banku BPS.

VIVID GAMES AKCJE

Zobacz także: Wyniki Śnieżki negatywnie zaskoczyły analityków. IPOPEMA Securities rekomenduje „SPRZEDAJ” akcje producenta farb

Huuuge Games i Ten Square Games z korektą ceny docelowej

Analitycy z IPOPEMA Securities zmienili cenę docelową dla dwóch spółek z sektora gamingowego w najnowszej zbiorczej rekomendacji. Zdaniem autorów raportu Huuuge Games wciąż ma duży potencjał do wzrostu. Zmiana ceny docelowej do poziomu 26 zł za akcję (wcześniejsza wynosiła 44 zł) sugeruje ponad 40% wzrost kursu. Z tego powodu, mimo zmniejszenia ceny, rekomendacja pozostaje na poziomie „KUPUJ”.

HUUUGE AKCJE

Dużo chłodniejsze podejście zaprezentowali analitycy w kwestii Ten Square Games. Po trwających już ponad 6 miesięcy spadkach nowa cena docelowa wynosi 170 zł. Przez tak dużą korektę ceny (wcześniejsza cena docelowa plasowała się na poziomie 460 zł) analitycy zmienili rekomendacją na „TRZYMAJ”.

TEN SQUARE GAMES

CreativeForge Games bez fajerwerków

W najnowszym komentarzu odnośnie raportu CFG za 1Q2022 analitycy DM BDM podkreślają, że wyniki były zgodne z ich oczekiwaniami. Pierwszy kwartał przyniósł spółce przychody rzędu 0,9 mln zł, co stanowi 10% spadek r/r. W głównej mierze przychody te wygenerowały gry ze starego portfolio spółki – „Phantom Doctrine” oraz „Hard West”. CFG wypracowało stratę na poziomie EBITDA rzędu 0,2 mln zł, co stanowi taki sam wynik jak w 1 kwartale poprzedniego roku.

Spółce udało się za to zmniejszyć koszty – zarówno operacyjne (o 7,1% r/r i 45,8% q/q), jak i usług obcych (0,1% r/r i aż 49,9% q/q). Wynika to w głównej mierze z zakończonego procesu produkcji najnowszej gry studia, jaką jest gra „Aircraft Carrier Survival”. Nowy tytuł od dnia premiery (20.04) sprzedał się w nakładzie 26 tys. sztuk. Obecnie CFG pracuje nad ponad 20 innymi tytułami, z których najwcześniej premierę będzie miało „Deadwater Saloon” (najprawdopodobniej latem tego roku). Największy potencjał może być widoczny w projekcie Stargate: Timekeepers realizowany wspólnie z brytyjskim wydawcą Slitherine Software.

„Wyniki spółki za 1Q’22 są zbliżone do naszych oczekiwań stąd odbieramy je neutralnie”– piszą analitycy, co sprawia, że ich rekomendacja to dalej „KUPUJ”, a cena docelowa CFG pozostaje na poziomie 33,7 zł.

CREATIVEFORGE AKCJE

Zobacz także: Rekomendacje kwiecień 2022 - oto jakie spółki zalecali kupować i sprzedawać maklerzy!

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.