Ruszają zapisy na obligacje PCC Exol. Spółka oferuje oprocentowanie zmienne
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
27 maj 2024, 16:22

Ruszają zapisy na obligacje PCC Exol. Oferowane oprocentowanie będzie zmienne

Spółka chemiczna, PCC Exol ruszyła z ofertą obligacji, do nabycia jest 200 000 szt. obligacji. Oprocentowane zmienne obliczone zostanie na podstawie stawki WIBOR 3M + 2,7% marży.

PCC Exol rozpoczęła sprzedaż oferty obligacji wartej 20 mln zł, zapisy potrwają do 10 czerwca 2024 r. Seria D1 oprocentowana będzie w oparciu o zmienny WIBOR 3M powiększony o 270 punktów bazowych marży. Emitent zastrzega sobie prawo do wcześniejszego wykupu, a celem emisji jest finansowanie ogólnych potrzeb korporacyjnych.
 

Zobacz także: Hossa na rynku długu. Pierwszy kwartał przyniósł wysyp emisji obligacji korporacyjnych

PCC Exol wystartował z ofertą

Wiodąca spółka chemiczna, PCC Exol ruszyła z ofertą 5-letnich obligacji. Seria D1, która jest warta 20 mln zł, oprocentowana będzie na podstawie zmiennego wskaźnika WIBOR 3M, powiększonego o 2,7% marży. Papiery nie będą zabezpieczone.
 

pcc exol parametry oferty

Źródło: Prezentacja PCC Exol
 

Zapisy trwają do 10 czerwca 2024 r., m.in. Michael / Ström Dom Maklerski, DM BDM, oraz członkowie konsorcjum dystrybucyjnego. Minimalny zapis to jedna obligacja, której cena emisyjna to 100 zł.
 

zapisy PCC exol

Źródło: Prezentacja PCC Exol

Zgodnie z harmonogramem, dzień przydziału obligacji został przewidziany na 11 czerwca, z kolei rozpoczęcie notowań na rynku Catalyst zaplanowane zostało na lipiec 2024 r.
 

harmonogram oferty PCC Exol

Źródło: Prezentacja PCC Exol
 

Celem obecnej emisji jest sfinansowanie ogólnych potrzeb korporacyjnych.

Warto w tym miejscu również wspomnieć, że akcjonariusze spółki zdecydowali o wypłacie dywidendy. Na wypłatę z zysków za 2023 r. zostanie przeznaczone 12,2 mln zł, co daje 0,07 zł dywidendy na akcję. Wypłata nastąpi 29 maja 2024 r. Nie jest to rekordowa dywidenda, tylko w zeszłym roku PCC Exol wypłaciła 17,4 mln zł z zysku, co dało 0,10 zł za akcję.

Ponadto 28 maja br. zapraszamy na czat inwestorski z wiceprezesem spółki, Rafałem Zdonem, Podczas spotkania zostaną omówione m.in. wyniki finansowe za I kw. 2024 r.

Zobacz także: Wyniki finansowe PCC Exol za I kwartał 2024 rok – czat z wiceprezesem zarządu

Zapisz się na darmowy newsletter na temat obligacji, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost