Zbliża się premiera pełnej wersji Forever Skies
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
10 lip 2024, 10:17

Zbliża się premiera pełnej wersji Forever Skies. W tle trwają przygotowania Far From Home do wejścia na GPW

Debiut pełnej wersji tytułu, w którego powstanie zaangażowani są giganci jak m.in. Sony oraz Krafton, może nastąpić jeszcze w 2024 r. Kluczowy będzie poziom zaawansowania prac oraz okno premierowe.

Polskie studio Far From Home, po tym jak w kwietniu pakiet 9,1% akcji za kwotę 10,2 mln zł objął południowokoreański Krafton, oprócz rozwoju flagowego tytułu skupia się na debiucie na głównym parkiecie GPW. Znaczną część wymogów spółka już zrealizowała.

Zobacz także: Far From Home podpisało umowę inwestycyjną z Kraftonem

Wyjście z ery start-upu

W zeszłym tygodniu studio pochwaliło się całkowitą sprzedażą Forever Skies na poziomie 180 tys. kopii. Gra zbiera dobre oceny społeczności (88% z niemal 4 tys. recenzji jest pozytywnych), a na liście życzeń tytuł posiada ponad 550 tys. osób. Aktualnie spółka pochłonięta jest pracą nad dwiema aktualizacjami wprowadzającymi m.in. tryb kooperacyjny.

Plany rozwoju produkcji Forever Skies

Roadmapa Forever Skies

Źródło: Spółka

„Zaplanowany na lato combat update trafił w czerwcu do playtestów. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, niebawem będziemy dysponowali betą dostępną do otwartych testów, po których będzie mogła nastąpić premiera. Tryb kooperacyjny zaś zaplanowany jest na jesień. Mamy już gotowych wiele istotnych rozwiązań oraz elementów infrastruktury niezbędnych dla funkcjonowania trybu kooperacyjnego, dopracowujemy jeszcze pewne kwestie techniczne. Mamy jeszcze trochę czasu i obecnie jesienna data wydaje się w pełni realna, jednak jak zwykle wiele będzie zależało od wyników testów, które zawsze pełnią u nas kluczową rolę przy decyzji o dacie premiery” mówi Strefie Inwestorów Andrzej Blumenfeld, prezes Far From Home.

Jak w przeszłości pokazywały inne tytuły polskich twórców, m.in. Green Hell od Creepy Jar czy Medieval Dynasty autorstwa Render Cube, właśnie wprowadzenie trybu kooperacyjnego znacząco podbija sprzedaż i przyciąga graczy. Póki co jednak studio nie dzieli się potencjalnymi prognozami wzrostu sprzedaży z tytułu wdrożenia aktualizacji.

Zobacz także: Udana premiera nowego trybu „Medieval Dynasty”. Zadowolenie wśród graczy przekłada się na kurs akcji

Zimowe okno premierowe zagęszcza się

Spółka podtrzymuje, że pełna premiera Forever Skies ma szansę nastąpić w tym roku. Wiele zależeć będzie jednak od postępu prac nie tylko nad wspomnianymi aktualizacjami, ale też wersją na konsole PlayStation 5.

Dane dotyczące m.in. sprzedaży Forever Skies

Forever Skies w liczbach

Źródło: Spółka

„Obecny harmonogram zakłada pełną premierę w 2024 r. Po drodze mamy jednak jeszcze dwie duże aktualizacje, w tym tryb kooperacyjny. Pracujemy także nad wersją konsolową, która ma mieć równoległą premierę na PS5. Przed nami też dużo testów, których wyniki będą miały wpływ na poszczególne decyzje dotyczące kalendarza. Dodatkowo wiele premier jeszcze nie zostało ogłoszonych, a mogą się pojawić w kalendarzu i będą wymagały reakcji. Z tych powodów, póki co, datę premiery pełnej wersji podajemy dość ogólnie, a szczegóły będziemy komunikowali później” uzupełnia prezes.

W kontekście potencjalnej premiery tytułu ze stajni Far From Home pod koniec tego roku trzeba pamiętać, że w podobnym czasie na rynku może pojawić się StarRupture, czyli survivalowa produkcja Creepy Jar. Gra ma zadebiutować w wersji early access na przełomie 2024/2025 r. i utrzymana będzie w podobnej do Forever Skies charakterystyce.

„Mamy świadomość, że premiery gier z gatunku to coś, co na pewno warto analizować w momencie decyzji o premierze. Jednocześnie mamy świadomość siły swojej społeczności, potwierdzonej marki i dużej wishlisty. Mamy także świadomość, że część graczy z definicji nie kupuje early accessu, jednak z chęcią może kupić pełną wersję, co pozwala nam dotrzeć do zupełnie innego grona graczy. Naszym dodatkowym atutem w momencie premiery jest także równoległa z PC ekskluzywna konsolowa premiera na PS5. Sony zresztą, jak informowaliśmy w lutym, wspiera rozwój Forever Skies. Mając to wszystko na uwadze, póki co z jednoznacznymi deklaracjami poczekajmy, aż kalendarz i decyzje premierowe bardziej się wyklarują” stwierdza Blumenfeld.

Jak dodaje prezes, spółki w przeszłości konsultowały ze sobą w kwestiach marketingowych oraz organizowały bundle. Nie można więc wykluczyć, że komunikują się ze sobą także w kwestii premier tytułów.

Giełdowe plany nabierają kształtów

Jak już wspomnieliśmy, w maju za kwotę 10,2 mln zł pakiet ponad 9% akcji polskiego studia nabył południowokoreański Krafton. Zgromadzone fundusze w znacznym stopniu pomogły Far From Home w zabezpieczeniu budżetu kolejnego projektu i przyczyniły się do spełnienia warunków debiutu na głównym parkiecie GPW.

Wycena i struktura akcjonariatu Far From Home

Wycena i struktura akcjonariatu FFH

Źródło: Spółka

„Po finalizacji prac wokół umowy z Kraftonem mogliśmy nasz fokus przesunąć z powrotem na GPW. Obecnie jesteśmy zdecydowani na wejście na rynek główny i jest to nasz główny cel biznesowy. Jesteśmy po kilku wstępnych spotkaniach, o szczegółach harmonogramowych będziemy informowali niebawem. Z naszych informacji wynika, że najprawdopodobniej kluczowe kwestie, jak wycena, free float, zabezpieczenie finansowe i aspekt przychodów są spełnione. Finalna weryfikacja następuje jednak w trakcie przygotowań do złożenia prospektu” podsumowuje Blumenfeld.

Zobacz także: Far From Home zmierza na NewConnect

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost