Premiery polskich gier w lutym 2024 - do graczy trafi sześć gier
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
01 lut 2024, 08:30

Premiery polskich gier w lutym 2024. Do graczy trafi sześć produkcji od spółek notowanych na giełdzie

W tym miesiącu na rynku pojawią się produkcje od m.in. Drago entertainment, PlayWay czy 11 bit studios. The Thaumaturge spowoduje, że rynek zapomni o kiepskiej premierze The Invincible?

Przypomnijmy, że tegoroczny kalendarz dużych premier rodzimych studiów jest dość pusty. Rynek z pewnością wyczekiwać będzie kolejnej odsłony Frostupnka ze stajni 11 bit studios. Możliwe, że w trybie early access pojawi się tworzony przez Creepy Jar StarRupture (dawniej Chimera) oraz remake Silent Hill 2 od Bloober Team. Spokojny kalendarz rodzi szanse dla mniejszych twórców, aby ci mogli zaistnieć ze swoimi produkcjami.

Zobacz także: Najbardziej wyczekiwane premiery gier od spółek z GPW w 2024 roku. Kto i co może pozytywnie zaskoczyć inwestorów?

The Inquisitor – The Dust

8 lutego na rynku pojawi się tytuł wrocławskiego studia stworzony w oparciu o twórczość Jacka Piekary o nazwie The Inquisitor. Gra, której stworzenie do końca września 2023 r. pochłonęło niemal 9 mln zł, aktualnie znajduje się na 288 miejscu światowego rankingu produkcji najchętniej dodawanych przez graczy do listy życzeń platformy Steam. Rynek mógł zapoznać się z tytułem w październiku 2023 r., kiedy to odbywał się Steam Next Festival, wydarzenie promujące wersje demonstracyjne gier. Według danych The Dust, w tamtym czasie demo The Inquisitor zostało pobrane 17 tys. razy. Prognozy serwisu Gamalytic mówią o sprzedaży niespełna 30 tys. kopii w ciągu pierwszego miesiąca od premiery. Przy wydaniu tytułu The Dust współpracuje z Kalypso Media.

Liczba graczy dema The Inquisitor

Liczba graczy dema The Inquisitor

Źródło: Steamdb

Colonize – Creativeforge Games

Dla wydawcy z grupy PlayWay nie będzie to pierwsza tegoroczna premiera. W styczniu na rynku pojawił się już Beer Factory, symulator fabryki piwa, który póki co nie zachwycił graczy. Jak podawał w ostatnich aktualnościach prezes Creativeforge Games Piotr Karbowski, sprzedano około 21 tys. egzemplarzy, a zaledwie 56 proc. recenzji graczy jest pozytywnych.

Colonize to tytuł łączący w sobie elementy gry przetrwania oraz strategii, osadzona w świecie z XVII w. Aktualnie pozycja jest na 498 miejscu w rankingu produkcji najchętniej dodawanych przez graczy do listy życzeń platformy Valve. Szacowana sprzedaż w trakcie pierwszych 30 dni opiewa na 26,6 tys. sztuk. Na rynku tytuł zadebiutuje 15 lutego. Ponad 66 proc. recenzji graczy prologa Colonize było pozytywnych.
 

The Thaumaturge – 11 bit studios

Po nieudanej premierze Niezwyciężonego studia Starward Industries, którego 11 bit studios jest akcjonariuszem, nadchodząca 20 lutego premiera The Thaumaturge ma szansę odmienić postrzeganie działu wydawniczego dewelopera. Gra tworzona przez zależne Fool’s Theory osadzona została w Warszawie XX w., a gracz wciela się w bohatera, który jest w stanie współpracować z tajemniczymi istotami – salutorami. Oprócz fabuły, zainteresowanie budzić może turowy przebieg pojedynków podobny do tego z Baldur’s Gate 3. Tytuł okupuje 76 pozycję w rankingu najbardziej pożądanych przez graczy produkcji Steama. Według analityków DM BDM, w rok od premiery sprzedanych zostanie około 0,5 mln egzemplarzy, a przychody z tego tytułu wyniosą 27,8 mln zł.

10 tytułów polskich giełdowych studiów najbardziej pożądanych przez graczy Steam

Polskie gry wishlista

Źródło: Gaminganalytics.info

Zobacz także: Premiera wyczekiwanego tytułu 11 bit studios już w I półroczu 2024 r. Współpraca studia z Microsoftem budzi emocje

Builders of Greece - Creativeforge Games

Choć pierwotne szacunki wskazywały, że kolejny tytuł od CFG zobaczymy w marcu, to kilka dni temu na witrynie Steamdb datę premiery Builders of Greece ustalono na 27 lutego. Strategiczną produkcję osadzono w świecie starożytnym, a zadaniem gracza będzie jak najlepsza rozbudowa swojego miasta. Jak wskazywał w aktualnościach prezes Piotr Karbowski, wspomniany tytuł, wraz z Colonize, powinny pokazać lepszą jakość niż Beer Factory, co rodzi szanse na lepsze oceny graczy. Za tą hipotezą przemawiają też prolog Builders of Greece - niespełna 80 proc. graczy wydało pozytywną recenzję.

Builders of Greece zajmuje obecnie 203 miejsce wśród tytułów najchętniej dodawanych przez graczy do listy życzeń platformy cyfrowej należącej do Valve. Sprzedaż w pierwszym miesiącu od premiery może wynieść niespełna 43 tys. egzemplarzy. Podczas Steam Next Festivalu trwającego od 5 do 12 lutego tytuł będzie można ograć w ramach zapowiedzianych testów.

Winter Survival – Drago entertainment

Twórcy popularnego Gas Station Simulatora nad wskazaną produkcją pracują od kilku lat, a pierwsza wersja demonstracyjna została zaprezentowana w 2021 r. W Winter Survival gracz musi skupić się na przetrwaniu w arktycznych warunkach aż do przyjścia wyczekiwanej pomocy. Przy produkcji twórcy pracować mieli m.in. z podróżnikiem Markiem Kamińskim. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że premiera była wielokrotnie przekładana, a niektóre wzmianki mówiły o debiucie w ramach wczesnego dostępu w 2022 r.

Obecnie gra zajmuje 147 miejsce w rankingu najbardziej pożądanych wśród graczy Steam. Serwis Gamalytic szacuje sprzedaż w pierwszym miesiącu na 61,7 tys. sztuk. Premierę zaplanowano na 28 lutego. Warto dodać, że w tym tygodniu gracze ponownie mogą wypróbować rozgrywkę, ponieważ udostępniono kolejną wersję demo. Do środowego popołudnia nie przyciągnęła ona zbyt wielu graczy, a notowania Drago entertainment zjechały o około 15 proc.

Robin Hood - Sherwood Builders – PlayWay

Ostatni dzień lutego przyniesie kolejną premierę tytułu z grupy zarządzanej przez Krzysztofa Kostowskiego. Tytuł RPG rozwijany przez MeanAstronauts zawierać ma elementy budowania bazy, a zadaniem gracza będzie walka z niesprawiedliwością, która nęka krainę Sherwood. Prolog gry udostępniono w sierpniu 2022 r. 84 proc. recenzji graczy było pozytywnych.

Produkcja zajmuje 100 pozycję w rankingu tytułów najchętniej dodawanych na wishlistę Steam przez graczy. Sprzedaż w ciągu pierwszego miesiąca może sięgnąć 82 tys. kopii.

Zobacz także: Premiery polskich gier w styczniu. Do graczy trafią produkcje od CFG, Incuvo i Brave Lamb Studio

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost