Kurs akcji Games Operators wystrzelił po udostępnieniu demo gry Infection Free Zone. Może to być kluczowa premiera dla spółki
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
07 lut 2023, 13:21

Kurs akcji Games Operators wystrzelił po udostępnieniu demo gry Infection Free Zone. Może to być kluczowa premiera dla spółki

W tym tygodniu rozpoczął się pierwszy, tegoroczny Festiwal Steam Next. Serca graczy podbija demo polskiej gry Infection Free Zone od Games Operators, a kurs akcji jest najwyżej od lipca 2021 roku.

Games Operators podczas dzisiejszej sesji jest najmocniej rosnącą spółką (+28%). Firma udostępniła demo gry Infection Free Zone w trakcie Festiwalu Steam Next. Zainteresowanie polskim tytułem jest naprawdę spore, ponieważ według danych SteamDB aktualny peak graczy przekracza już 3,6 tys. osób, a liczba użytkowników cały czas rośnie. Infection Free Zone może być kluczową premierą dla Games Operators, po takich produkcjach jak Rustler (Grand Theft Horse) czy 911 Operator. Spółka zapowiadała, że premiera powinna odbyć się jeszcze w tym roku.

Notowania Games Operators

GAMES OPERATORS WYKRES

Zobacz także: Wyniki gigantów z branży gier. Take-Two Interactive obniża prognozy finansowe, a Activision Blizzard liczy na finalizację przejęcia przez Microsoft w połowie roku

Games Operators wraca do gry

Spółka GAMES OPERATORS może być znana inwestorom ze swoich pierwszych hitów, którymi były 112 i 911 Operator. Kolejnym miała być gra nazywana przez twórców średniowiecznym GTA, czyli Rustler (Grand Theft Horse). Produkcja nie przebiła się do szerokiego grona odbiorców i niektórzy wyczekiwali następnego hitu od spółki.

Może się nim okazać Infection Free Zone, za produkcję której odpowiada Jutsu Games, twórca wspomnianych operatorów numerów alarmowych. Jak sama nazwa wskazuje, wirus rozprzestrzenił się po świecie i zadaniem gracza jest obrona ludzkości. Wystarczy wybrać miasto na mapie, które chcemy bronić. Demo tytułu okazało się sukcesem podczas Festiwalu Steam Next, a dopiero się rozpoczął. Peak graczy przekracza już poziom 3,6 tys. osób grających jednocześnie w polską produkcję. Infection Free Zone jest również wysoko w zestawieniu Global Top Wishlist, obecnie znajduje się już na 55. miejscu, tuż za drugą częścią House Flippera.

Sukcesem Infection Free Zone chwali się również na Twitterze Krzysztof Kostowski, prezes grupy PlayWay. Spółka jest również akcjonariuszem Games Operators.

Premiera tytułu jest wyczekiwana jeszcze w tym roku. Spółka nie wyklucza udostępnienia w pierwszej kolejności gry w formule wczesnego dostępu, podobnie jak w przypadku Rustlera. Wcześniej gra uzbierała w ramach kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze ponad 23 tys. EUR.

Na kartach Steam jest zdecydowanie więcej produkcji od Games Operators. Obecnie najbliżej premiery powinna być gra Pandemic Train zaplanowana na I kwartał 2023 roku.

Zobacz także: PCF Group planuje emisję akcji. Spółka stawia na rozwój modelu self-publishingu i kulminację premier w latach 2025-2026

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.