Car Mechanic Simulator i House Flipper napędzają przychody grupy PlayWay. Spółka publikuje wyniki za I półrocze 2022 roku
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
30 wrz 2022, 18:54

Car Mechanic Simulator i House Flipper napędzają przychody grupy PlayWay. Spółka publikuje wyniki za I półrocze 2022 roku

Grupa PlayWay w I półroczu 2022 roku wypracowała 123,4 mln zł przychodów ze sprzedaży i 86 mln zł zysku netto. Podobnie jak w poprzednich miesiącach, sprzedaż jest napędzana przez Car Mechanic Simulator oraz House Flippera.

Spółka Krzysztofa Kostowskiego już przyzwyczaiła inwestorów, że jako jedna z ostatnich publikuje wyniki finansowe. Tak jest również w przypadku I półrocza 2022 roku. W minionym okresie ponownie popularność zdobył flagowy tytuł z portfolio grupy, a dokładniej House Flipper. Po wydaniu w maju br. dodatku ze zwierzętami, gra wydana w 2018 roku odnotowała nowy peak graczy na Steamie, przekraczając 13 tys. osób. Wyższy wynik udało się dotychczas osiągnąć odsłonie Car Mechanic Simulator z 2021 roku, na poziomie 22,5 tys. graczy.
 

sprzedaż gier

Źródło: Spółka
 

W opublikowanym raporcie za I półrocze 2022 roku, grupa PlayWay osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 123,4 mln zł i 86 mln zł zysku netto. Na początku lipca natomiast spółka podtrzymała politykę wypłacania dywidendy i przydzieliła akcjonariuszom 19,22 zł na jedną akcję. Ponadto, w lipcowej rekomendacji DM BOŚ dla spółki podkreślono, że w 2022 roku zysk netto wyniesie 141,7 mln zł, a w 2023 roku wzrośnie do 166,3 mln zł.

Zobacz także: Creepy Jar odnotowuje znaczny wzrost wyników w I półroczu 2022 roku. Green Hell nadal świetnie się sprzedaje

Stałe hity grupy PlayWay

I półrocze 2022 roku w grupie PlayWay stało w głównej mierze pod znakiem House Flippera. Na początku roku zapowiedziano, że trwają prace nad drugą częścią jednego z flagowych projektów spółki. Następnie, po udostępnieniu już kolejnego DLC, tym razem poświęconego zwierzętom, hit z 2018 roku przyciągnął ponownie graczy na platformę Steam. W maju br. odnotowano nowy, rekordowy peak graczy na poziomie 13 tys. osób.

Dosłownie kilka dni temu na kanale IGN zaprezentowano pierwszy gameplay trailer House Flipper 2. Tytuł zadebiutuje w 2023 roku i ponownie jak Car Mechanic Simulator 2021 trafi jednocześnie zarówno na pecety, jak i duże konsole. Nowa odsłona gry to nie ostatnie słowo spółki Frozen Way, ponieważ planowane jest kolejne DLC do pierwszej części – House Flipper Farm, które ma zostać wydane na początku 2023 roku. Dodatek znajduje się obecnie na 106 miejscu Global Top Wishlist Steam.
 


Nie od dziś wiadomo, że w grupie PlayWay są tytuły, które cyklicznie generują wysoką sprzedaż. Należą do nich przede wszystkim Car Mechanic Simulator oraz House Flipper. W I półroczu 2022 roku grupa Krzysztofa Kostowskiego wypracowała 123,4 mln zł przychodów ze sprzedaży i 86 mln zł zysku netto.
 

plw wyniki

Źródło: Spółka
 

W kalendarzu premier PlayWaya (zaktualizowanym 4 września br.) można znaleźć kilka tytułów, które od dłuższego czasu są wyczekiwane przez graczy. Zaliczyć do nich należy Builders of Egypt, Contraband Police, Occupy Mars: The Game (wczesny dostęp), Thief Simulator 2 czy też I am Your President. Kalendarz premier dostępny jest TUTAJ.
 

Kurs akcji PlayWay od początku 2022

PLayWay

Wynikom finansowym PlayWaya na pewno sprzyja też kurs walut. Dlatego też wyniki finansowe spółki za pierwsze półrocze były rekordowe. Zysk przypadający na jednostkę dominującą wyniósł 69 mln zł co przy 1.85 mld zł wycenie daje przyzwoity stosunek zysku do wyceny zwłaszcza na tle innych podmiotów o zbliżonej wycenie jak 11 bit studios czy PCF Group.

Zobacz także: Akcje producentów gier mogą powrócić do łask inwestorów na GPW - oto pięć sygnałów o tym świadczących

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.