Dzisiaj premiera The Amazing American Circus, kolejnej autorskiej gry od Klabatera
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
16 wrz 2021, 07:00

Dzisiaj premiera The Amazing American Circus, kolejnej autorskiej gry od Klabatera

Dzisiaj ma miejsce kolejna polska premiera, tym razem The Amazing American Circus od Klabatera. Autorski projekt warszawskiej spółki debiutuje w wersji na PC oraz konsolowej.

To już druga premiera w tym tygodniu od polskiej spółki. Wczoraj zadebiutował tytuł Gas Station Simulator od DRAGO entertainment, a dzisiaj odbywa się multiplatformowa premiera autorskiej produkcji The Amazing American Circus od Klabatera. Dla warszawskiej spółki jest to najważniejsza gra zaplanowana na ten rok, którą współtworzy z firmą Juggler Games. Mimo to wszelkie prawa do gry należą do Klabatera.

Premiera The Amazing American Circus była kilkukrotnie przekładana, ze względu na prowadzone testy nad tytułem. „W pierwszej połowie roku przeprowadziliśmy szereg otwartych i zamkniętych testów gry skierowanych do ekspertów branżowych, mediów i graczy. Dzięki tym szeroko zakrojonym działaniom zespół pozyskał wiele cennych uwag i wskazań od graczy, i wdrożył usprawnienia do finalnej wersji The Amazing American Circus. Wierzymy, że przesunięcie premiery na wrzesień dało nam czas potrzebny na doszlifowanie wszystkich aspektów gry” - powiedział Michał Gembicki, członek zarządu Klabatera.

Zobacz także: Polskie i zagraniczne premiery gier do końca 2021 roku. Sprawdzamy na które produkcje warto czekać
 

Kolejny autorski projekt od Klabatera

Klabater jest obecny na rynku gier już od 15 lat. Oprócz wydawania zewnętrznych projektów, rozwija również pion autorskich projektów. Wśród nich można wymienić Crossroads Inn wydany w 2019 roku, a teraz do tego grona dołączy tytuł The Amazing American Circus. Produkcja będzie jednocześnie zwieńczeniem cyklu rewolucyjnego, który stworzyła warszawska spółka. Mowa o grze We. The Revolution od studia Polyslash oraz Help Will Come Tomorrow od Arclight Creations.

Tym razem nowy przeniesie gracza do Ameryki Północnej na przełomie XIX i XX wieku. Tytuł pozwoli na eksplorację amerykańskich terenów podczas podróżowania i budowania swojego imperium cyrkowego. Tytuł jest połączeniem gry karcianej, symulacji ekonomicznej oraz przygody. Klabater postawił na inny system walki. Głównym zadaniem gracza będzie zabawianie widowni podczas występów, co nie zawsze będzie prostym wyzwaniem.

„The Amazing American Circus jest chyba pierwszą grą, w której gracz może stać się cyrkową legendą. Spływają do nas pierwsze recenzje i, co dla nas absolutnie najważniejsze, wszystkie chwalą najważniejszy aspekt każdej produkcji - gameplay. Wśród ocen krytyków pojawiła się m.in. recenzja od Turn Based Lovers, którzy ocenili naszą grę na 8,5/10. Liczymy, że opinie użytkowników na wszystkich platformach będą na zbliżonym poziomie” - komentuje Michał Gembicki, członek zarządu Klabatera.

Tytuł debiutuje jednocześnie w wersji na PC oraz konsole, w tym nowej generacji oraz Nintendo Switch. Premiera The Amazing American Circus była kilkukrotnie przekładana, a w międzyczasie przeprowadzono zbiórkę na Kickstarterze. W jej ramach pozyskano ponad 11 tys. euro od około 220 osób.

Aktualnie trwa również emisja akcji spółki, a cena emisyjna za akcję została ustalona na poziomie 3 zł. Klabater wyemituje do 1 mln akcji, a pozyskane finansowanie przeznaczy w głównej mierze na produkcję drugiej części Crossroads Inn. Firma planuje również zwiększyć zatrudnienie o 10 osób, głównie grafików 3D i programistów.

Tydzień premier na polskim rynku gier

Wczoraj wieczorem odbyła się premiera Gas Station Simulator od krakowskiego studia DRAGO entertainment. Dzisiaj, obok The Amazing American Circus od Klabatera debiutuje również tytuł Gamedec od Anshar Studios. Firma nie jest notowana na warszawskim parkiecie, ale jej produkcja na dzień przed premierą była na 96 miejscu Global Top Wishlist Steam.

Gamedec będzie cyberpunkową grą RPG, opartą o twórczość Marcina Przybyłka. Gracz przeniesie się do XXII wieku, gdzie dominuje już wirtualny świat. Jego zadaniem będzie właśnie badanie przestępstw popełnianych w tym świecie. Warto podkreślić, że inna spółka z warszawskiego parkietu, Pyramid Games, również pracuje nad projektem, który powstaje w oparciu o umowę z Marcinem Przybyłkiem. Będzie to tytuł CEO Slayer.

Gamedec

Jutro natomiast debiutuje tytuł Tails of Iron z portfolio wydawniczego United Label. Będzie to największy projekt, za produkcję którego odpowiedzialna jest firma Odd Bug Studio.

Zobacz także: Dobra passa w polskim gamingu trwa. Gas Station Simulator od DRAGO entertainment w czołówce Global Top Bestsellers Steam

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost