BioResearch Pharma rozpoczyna emisję akcji i zamierza zadebiutować na NewConnect
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
04 cze 2024, 06:30

BioResearch Pharma rozpoczyna publiczną ofertę akcji. Spółka biotechnologiczna zamierza zadebiutować na NewConnect

BioResearch Pharma opracowująca terapie dermatologiczne, rozpoczyna ofertę publiczną akcji. Zamierza pozyskać środki na dalszy rozwój projektów leków i umożliwią sfinansowanie badań przedklinicznych do końca 2025 roku. Zapisy na akcje już się rozpoczęły i potrwają do 17 czerwca. Spółka planuje przeprowadzić swój debiut na NewConnect do końca 2024 r.

Dwa leki dermatologiczne

BioResearch Pharma specjalizuje się w opracowywaniu miejscowych terapii dermatologicznych, wykorzystując model repozycjonowania leków. Firma została założona w 2021 roku przez Łukasza Zybaczyńskiego oraz profesor Katarzynę Koziak, z myślą o szybszej komercjalizacji skutecznych i bezpiecznych terapii. Największym inwestorem BRP jest Marian Popinigis, który ma bogate doświadczenie w branży biotechnologicznej (współtwórca spółki Blirt sprzedanej dwa lata temu gigantowi z branży life science QIAGEN)

Głównym celem badań BioResearch Pharma jest rozwijanie leków na bazie już znanych i przebadanych klinicznie substancji. Jednym z kluczowych projektów jest BRP-011, innowacyjny lek do stosowania miejscowego w leczeniu łysienia androgenowego. Łysienie androgenowe to powszechna dolegliwość, na którą dotychczas brakuje skutecznych terapii miejscowych.

Kolejnym istotnym projektem BRP jest BRP-007, lek miejscowy przeznaczony do leczenia łuszczycy. Łuszczyca jest przewlekłą chorobą autoimmunologiczną, która powoduje nadmierne namnażanie komórek skóry, prowadząc do tworzenia się bolesnych i nieestetycznych zmian skórnych. Dzięki zastosowaniu znanych substancji leczniczych w nowym kontekście terapeutycznym, BRP-007 ma potencjał znacząco poprawić jakość życia pacjentów cierpiących na tę chorobę.

Zobacz także: Europejski rynek IPO odżył. Czy przełoży się to także na polską giełdę? Wnioski z raportu PwC

Repozycjonowanie sposobem na szybkie wprowadzenie leków na rynek

Strategia repozycjonowania leków stosowana przez BioResearch Pharma polega na wykorzystaniu istniejącej wiedzy naukowej oraz danych klinicznych, co znacznie przyspiesza proces wprowadzania nowych terapii na rynek. Dzięki temu podejściu, czas potrzebny na rozwój nowego leku może być skrócony nawet trzykrotnie w porównaniu do tradycyjnych metod. Maleje też znacznie ryzyko niepowodzenia oraz spada koszt badań.

Repozycjonowanie leków opiera się na wykorzystaniu znanych, przebadanych i sprawdzonych w praktyce substancji leczniczych w nowych wskazaniach terapeutycznych. BioResearch Pharma, stosując tę strategię, omija niektóre z najbardziej kosztownych i czasochłonnych etapów badań toksykologicznych i przedklinicznych. Istniejące dane kliniczne i dane dotyczące bezpieczeństwa zastosowania substancji umożliwiają szybsze przejście przez proces regulacyjny i certyfikacyjny. W rezultacie, strategia repozycjonowania nie tylko przyspiesza wprowadzenie nowych terapii na rynek, ale również zwiększa prawdopodobieństwo ich sukcesu klinicznego i komercyjnego.

„W przypadku projektów realizowanych przez BRP przeprowadzone już zostały badania typu exploratory proof of concept z udziałem pacjentów. Badania z udziałem ludzi zostały zatem zrealizowane i opublikowane znacznie wcześniej niż ma to zwykle miejsce w przypadku opracowywania nowych leków opartych o nowe cząsteczki” – podaje spółka.

Cel strategiczny BioResearch Pharma

Długoterminowym celem strategicznym spółki jest komercjalizacja projektów BRP-011 oraz BRP-007 po zakończeniu fazy I badań klinicznych, której to zakończenie planowane jest do końca 2026 roku. BioResearch Pharma zamierza osiągnąć ten cel poprzez nawiązanie współpracy z partnerami strategicznymi z branży farmaceutycznej. Takie partnerstwo pozwoli na skuteczniejsze wprowadzenie na rynek opracowanych terapii.

BioResearch Pharma nawiązała już współpracę z globalnymi podmiotami jak IQVIA czy Charles River. Te partnerstwa są kluczowe dla zwiększenia szans na zawarcie umów partneringowych. Dodatkowo, wsparcie strategicznego inwestora Mariana Popinigisa, pozwala na łatwiejsze przejście do kolejnych etapów badań

„Jesteśmy więc przygotowani, by sprawnie przejść do kolejnego etapu badań R&D, a następnie pozyskania partnera branżowego. Nasze innowacje wpisują się w aktualne trendy rynkowe, ukierunkowane na poprawianie jakości życia pacjentów” – podsumowuje Łukasz Zybaczyński, prezes BioResearch Pharma.

Cele emisji akcji

BioResearch Pharma rozpoczyna pierwszą ofertę publiczną akcji skierowaną do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych, z zamiarem pozyskania około 10,2 mln zł brutto. Spółka już opublikowała memorandum informacyjne. Koordynatorem oferty jest Dom Maklerski Navigator, który będzie wspierać proces pozyskiwania funduszy.

Pozyskane środki z emisji akcji wesprą dalszy rozwój projektów BRP-011 i BRP-007 i umożliwią sfinansowanie badań przedklinicznych do końca 2025 roku.

Na badania przedkliniczne, w tym badania w obszarze chemii, wytwarzania i kontroli oraz badania toksykologiczne, planowane jest przeznaczenie około 8,1 mln zł. Dodatkowo, około 2,1 mln zł zostanie przeznaczone na pokrycie ogólnych kosztów operacyjnych spółki, co pozwoli na zakończenie tego etapu rozwoju projektów i umożliwi przejście do fazy I badań klinicznych.

Szczegóły oferty BioResearch Pharma i debiut na NewConnect

W ramach oferty publicznej oferowanych jest 280.000 akcji serii D. Cena maksymalna została ustalona na poziomie 36,50 zł za jedną akcję. Przekłada się to na wycenę całej spółki pre-money w wysokości 61 mln zł.

Oferta skierowana jest do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy od wtorku 4 czerwca do poniedziałku 17 czerwca włącznie.

Zapisy na akcje będą przyjmowane przez Domu Maklerski Navigator www.dmnavigator.pl/oferty/

Szczegóły dotyczące zapisów dostępne są na stronie oferty: https://bioresearchpharma.com/pl/oferta-publiczna/

BioResearch Pharma planuje ubiegać się o wprowadzenie akcji do obrotu na giełdzie. Celem spółki jest, aby akcje były notowane na rynku NewConnect do końca 2024 roku.

Harmonogram oferty BioReserarch Pharma

TerminyEtap
3 czerwca 2024 r.Publikacja Memorandum z ceną maksymalną
4-17 czerwca 2024 r.Przyjmowanie zapisów i wpłat na akcje w Transzy Małych Inwestorów
11-18 czerwca 2024 r.do godz. 15:00Proces budowy księgi popytu
Najpóźniej 19 czerwca 2024 r. do godz. 12:00Ustalenie ostatecznej ceny emisyjnej akcji serii D
19-24 czerwca 2024 r.Przyjmowanie zapisów i wpłat w Transzy Dużych Inwestorów
Najpóźniej do 26 czerwca 2024 r.Przydział akcji oferowanych (akcji serii D)
26 czerwca 2024 r.Podanie wyników Oferty do publicznej wiadomości

Zobacz także: Debiuty, oferty akcji, IPO, analizy w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost