Urteste przejdzie na GPW z ofertą akcji. Spółka wznowiła procedowanie prospektu emisyjnego w KNF
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
02 lut 2023, 19:15

Urteste znów na ścieżce do zmiany rynku z NewConnect na główny GPW

Urteste, biotechnologiczna spółka notowana na NewConnect, złożyła wniosek o wznowienie postępowania zatwierdzenia prospektu emisyjnego. Jest to istotny krok na ścieżce do przeniesienia notowań akcji na główny parkiet GPW. Zmianie rynku będzie towarzyszyć emisja i oferta publiczna nowych akcji.

W sierpniu 2022 r. Urteste złożyło do KNF prospekt emisyjny, niestety pod koniec grudnia proces zatwierdzenia został wstrzymany na prośbę spółki. Teraz Urteste wraca do planów oferty publicznej nowych akcji i zmiany rynku notowań.

Towarzysząca przeniesieniu notowań oferta akcji jest jednym z elementów, poza m.in. środkami grantów, sfinansowania trzech następnych lat działalności.

"Zakładamy, że środki pozyskane z emisji wystarczą nam na trzy lata. W tym okresie spodziewamy się już sprzedaży praw lub licencji do projektu Panuri. Dalszą działalność chcielibyśmy finansować głównie z komercjalizacji projektów" – mówi Grzegorz Stefański, prezes i współzałożyciel Urteste S.A.

Urteste opracowuje autorską i innowacyjną technologię wykrywania chorób nowotworowych z próbek moczu. Obecnie trwa kilkanaście testów na występowanie najbardziej rozpowszechnionych nowotworów.

Spółka zamierza podjąć współpracę z partnerem branżowym na dalsze prace i sprzedaż lub licencjonowanie technologii. W tym celu zawarła umowę ze spółką doradczą Clairfield Partners LLC.

Zobacz także: 23 spółki, które mogą w 2023 roku zadebiutować na NewConnect i GPW

Debiut na GPW i oferta publiczna akcji Urteste

Urteste zamierza zaoferować akcjonariuszom do 395.286 akcji serii E. Do samej oferty może dojść najwcześniej w marcu. Konkretna data nie została jeszcze podana i zależy od tempa prac nad zatwierdzeniem prospektu.

Urteste jest notowane od października 2021 r. na rynku NewConnect. Kurs akcji, po dużym skoku w styczniu 2023 r, jest obecnie wyżej o ok. 12% od czasu debiutu. Zarząd liczy na przeniesienie notowań na rynek główny jeszcze w tym półroczu.

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.