Emisja Ryvu Therapeutics: Paweł Przewięźlikowski sprzeda akcje spółki Selvita żeby zapisać się w SPO

Paweł Przewięźlikowski planuje sprzedać część akcji Selvity, aby wziąć udział w emisji Ryvu Therapeutics

Paweł Przewięźlikowski, założyciel i główny akcjonariusz spółek Selvita i Ryvu Therapeutics, jest gotowy zamienić część akcji firm CRO na spółkę zajmującą się drug discovery. Poprosił zarząd Selvity o skonwertowanie 568 tys. jego założycielskich akcji na nieuprzywilejowane.

CEO i główny akcjonariusz Ryvu Therapeutics Paweł Przewięźlikowski przygotowuje się do planowanej przez spółkę oferty publicznej akcji. Zgodnie z tym, co wielokrotnie deklarował, jest gotowy wziąć udział w SPO spółki na czele której stoi, i potwierdza, że jego inwestycja będzie miała charakter niesymboliczny. W tym celu poprosił zarząd spółki Selvita, w której pozostaje największym akcjonariuszem, o skonwertowanie części jego pakietu na akcje nieuprzywilejowane, które mogą być przedmiotem obrotu.

Zobacz także: Ryvu Therapeutics podpisuje najkorzystniejszą umowę partneringową w swojej historii i komercjalizuje projekt z obszaru immunoonkologii

- Poprosiłem zarząd, aby skonwertował 568 tys. moich założycielskich akcji Selvity na akcje nieuprzywilejowane. Potrzebuję mieć możliwość dowolnego dysponowania tym pakietem. Ewentualna ich sprzedaż uwolni środki, które mogę przeznaczyć na inne inwestycje, w tym na wzięcie udziału w planowanej emisji Ryvu Therapeutics. Zgodnie z tym co już zapowiadałem, chcę aby mój udział w tym SPO nie był symboliczny. Opublikowane informacje wskazują jakimi środkami będę dysponował, a ostateczna wartość mojego zaangażowania będzie uzależniona od warunków rynkowych i popytu na akcje w ofercie publicznej ze strony pozostałych inwestorów. Należy też pamiętać, że w przypadku ewentualnej sprzedaży akcji Selvity będę musiał zapłacić wysokie podatki, bo nabyłem je piętnaście lat temu, kiedy firma była jeszcze koncepcją w Powerpoincie - mówi Paweł Przewięźlikowski CEO Ryvu Therapeutics oraz główny akcjonariusz Ryvu i Selvity.

Warto zaznaczyć, że łącznie z akcjami, o których dziś mowa, Paweł Przewięźlikowski będzie dysponował około 880 tys. akcji dopuszczonych do obrotu, z czego około 80 tys. jest przeznaczone na dokończenie programu motywacyjnego. Oznacza to, że główny akcjonariusz Selvity będzie dysponował łącznie ok. 800 tys. akcji na potencjalną sprzedaż i reinwestowanie pozyskanych w ten sposób środków. W ostatecznych szacunkach kwot, które mogą trafić do Ryvu Therapeutics, należy jednak uwzględnić aspekty podatkowe, które w przypadku tej transakcji będą znaczne.

Zobacz także: RVU120 wykazał skuteczność terapeutyczną w badaniach na ludziach. Ryvu Therapeutics planuje dalej rozwijać projekt, do którego posiada pełne prawa

Ryvu Therapeutics bardziej niedoszacowana niż Selvita

Paweł Przewięźlikowski w rozmowie ze Strefą Inwestorów przyznaje, że niechętnie pozbywa się akcji Selvity, ale okoliczności tego wymagają. Czuje duży sentyment do założonej przez siebie spółki CRO, ale planowana transakcja jest przez niego w pełni przemyślana.

- Doceniam duży potencjał obu spółek. „Zamiana” akcji Selvity na Ryvu Therapeutics wynika z aktualnych potrzeb drugiej z nich. Jako prezes Ryvu, operacyjnie na co dzień jestem dużo bardziej zaangażowany w jego działalność. Głęboko wierzę w wartość rozwijanych projektów oraz perspektywy wynikające z przedstawionych niedawno planów rozwoju. Obecnie wydaje się również, że Ryvu jest bardziej niedowartościowane niż Selvita. - dodaje Przewięźlikowski
 

Wycena rynkowa Selvita (różowy) vs Ryvu Therapeutics (niebieski) od początku 2020 roku w mln zł

RVU vs SLV (1)


Okoliczności rynkowe ostatecznie zdecydują o tym jak duża będzie ostateczna transakcja sprzedaży akcji Selvity i reinwestycji pozyskanych środków w Ryvu Therapeutics. Niezależnie od ostatecznych wartości, Paweł Przewięźlikowski pozostanie największym akcjonariuszem zarówno Selvity, jak i Ryvu Therapeutics. Pozostanie też zaangażowany w działalność obydwu spółek na poziomie operacyjnym, w Selvicie jako członek rady nadzorczej, a w Ryvu Therapeutics jako CEO.

- Z punktu widzenia operacyjnego i strategicznego, a nawet własnościowego, ewentualna transakcja sprzedaży akcji przez naszego głównego akcjonariusza nic nie zmienia w naszym biznesie. Paweł Przewięźlikowski pozostanie największym naszym akcjonariuszem i członkiem rady nadzorczej. Jestem przekonany, że niezmiennie będziemy mogli liczyć również na jego wsparcie w dalszym rozwoju - mówi CEO Selvita S.A Bogusław Sieczkowski

Zobacz także: Selvita, mimo kryzysu i bessy w biotechnologii, szybko rośnie i notuje rekordowe wyniki

#rvu

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.